Ogrodnictwo w Wikipedii
Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo
Na łonie natury
Ogród to miejsce wypoczynku i relaksu, jednak aby nasz ogród był takim miejscem należy o niego odpowiednio zadbać, aby móc w pełni cieszyć się jego dobrodziejstwami. Podstawowe prace ogrodnicze takie jak pielenie czy przycinanie drzewek, o podlewaniu nie wspominając, to rzeczy, które każdy posiadacz ogrodu powinien wykonywać.
Dobry stan naszego ogrodu zapewni nam zdrowy i satysfakcjonujący wypoczynek na łonie natury przed naszym domem. Warto przestrzegać też kilku zasad odnośnie doboru roślin do ilości czasu jaki zamierzamy poświęcić na ich pielęgnowanie. Dla zapracowanych optymalne są rośliny nie wymagające dużych nakładów czasowych.
Czym jest krzew? Wikipedia
Krzew ? niebędąca pnączem wieloletnia roślina drzewiasta o zdrewniałej łodydze, która od nasady rozgałęzia się na wiele zdrewniałych pędów równorzędnych. W przeciwieństwie do drzew, u krzewów brak osi głównej ? pnia, a także korony.
W klasyfikacji Raunki?ra krzewy zaliczane są do fanerofitów, przy czym w zależności od osiąganej wysokości wyróżnia się duże krzewy o wysokości przekraczającej 2 m jako mezofanerofity i krzewy o wysokości poniżej 2 m określane jako mikrofanerofity. Małe krzewy o wysokości poniżej 0,5 m to krzewinki, w klasyfikacji Raunki?ra ? chamefity.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzew