Czy firmy potrzebują indywidualnych aplikacji?

ich klienta. Dzisiaj o pisaniu aplikacji i tworzeniu aplikacji.Wikipedia i definicja oprogramowania użytkowego.Oprogramowanie użytkowe lub oprogramowanie aplikacyjne ? każdy samodzielny program lub element pakietu oprogramowania,

Czy firmy potrzebują indywidualnych aplikacji? Prawie każda firma potrzebuje pewnych ułatwień, np. dedykowanej aplikacji mobilnej. Różne firmy zajmujących się tworzeniem takich aplikacji, np. , mogą zrealizować wszystkie wymagania ich klienta. Dzisiaj o pisaniu aplikacji i tworzeniu aplikacji.

Wikipedia i definicja oprogramowania użytkowego.

Oprogramowanie użytkowe lub oprogramowanie aplikacyjne ? każdy samodzielny program lub element pakietu oprogramowania, który nie jest zaliczany do oprogramowania systemowego lub programów usługowych (narzędziowych).

Inaczej, to oprogramowanie oferujące bezpośredni kontakt z człowiekiem, czyli realizujące interakcję z użytkownikiem komputera. Oprogramowanie użytkowe przeznaczone jest do wykonywania czynności oraz rozwiązywania problemów zadanych przez tego użytkownika i wymaga uprzedniego uruchomienia systemu operacyjnego, na którym to oprogramowanie zostanie uruchomione.

Określenia takie jak program użytkowy, aplikacja czy aplikacja użytkowa są określeniami bliskoznacznymi dla oprogramowania użytkowego. Bywa ono również mylone lub utożsamiane z oprogramowaniem usługowym (narzędziowym). W polskiej wersji systemu operacyjnego OS X zamiast terminu ?aplikacja? używany jest termin ?program?.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oprogramowanie_użytkowe


Dlaczego aplikacje internetowe stały się tak popularne?

Aplikacje internetowe w ostatnich latach zrewolucjonizowały świat. Coraz częściej wykorzystujemy je nie tylko za pomocą komputera stacjonarnego, ale także korzystając z tabletów czy telefonów komórkowych. Powszechny dostęp do Internetu sprawił, że coraz chętniej wybieramy właśnie te nowoczesne narzędzia do znalezienia określonej usługi czy produktu.

Takie rozwiązania z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i można się spodziewać, że w kolejnych latach dalej będziemy obserwować bardzo dynamiczny rozwój w tej branży. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm informatycznych kieruje swoją działalność właśnie w kierunku tworzenia aplikacji przeznaczonych dla konkretnych firm.


Zabezpieczenia w oprogramowaniu

Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.

Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania



© 2019 http://iwroclaw.com.pl/