Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej?

ych źródeł, które powodują, że nawet mało zamożne osoby mogą zainwestować w instalacje odnawialnych źródeł energii. Takie instalacje są bardzo dobrym sposobem nie tylko na przestawienie się na ekologiczne źródło energii. Jest to t

Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej? ogniwa solarne

Fotowoltaika z dofinansowaniem

W ostatnich latach coraz częściej możemy natknąć się na projekty realizowane dzięki środkom finansowym pochodzącym na przykład z Unii Europejskiej czy innych źródeł, które powodują, że nawet mało zamożne osoby mogą zainwestować w instalacje odnawialnych źródeł energii. Takie instalacje są bardzo dobrym sposobem nie tylko na przestawienie się na ekologiczne źródło energii. Jest to także metoda odpowiednia w przypadku, gdy chcemy zredukować koszty ponoszone z tytułu opłat za prąd i wodę. Warto interesować się takimi projektami, ponieważ zwykle ilość zgłoszeń i terminy, w których trzeba ich dokonać, jest ściśle ograniczona. Dlatego też ważne jest w tym przypadku zadbanie o odpowiednią informację.


Ekologia człowieka

Ekologia człowieka (ang. Human Ecology) - dziedzina nauki, zajmująca się człowiekiem i jego otoczeniem.

Ekologia człowieka ma na celu badanie jednostki gatunku człowiek rozumny (Homo sapiens) jako podmiotu szeregu procesów na poziomie biologicznym (gatunkowym, środowiskowym) oraz sztucznym (wytworzonym przez samego człowieka: kultura, struktura społeczna, przekształcone elementy otoczenia) - przyroda + kultura + człowiek. Zdaniem badaczy nie można uzyskać pełnego obrazu człowieka rozumnego bez badania jego otoczenia. Ponieważ sprowadzanie ekologii człowieka jedynie do sfery biologicznej daje obraz niepełny, dziedzina ta nawiązuje do innych dyscyplin, takich jak: geologia, geografia, mikrobiologia, botanika, zoologia, genetyka, systematyka, antropologia, psychologia, etnologia, socjologia, ekonomia czy polityka.

W ramach ekologii człowieka wyróżnia się autekologię człowieka i synekologię człowieka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia_cz%C5%82owieka


Co to jest usłonecznienie?

Usłonecznienie ? czas podany w godzinach, podczas którego na określone miejsce na powierzchni Ziemi padają bezpośrednio promienie słoneczne.

Wyróżnia się usłonecznienie:

możliwe ? możliwy czas bezpośredniej operacji Słońca zależny tylko od długości dnia,
rzeczywiste ? rzeczywista suma godzin słonecznych w ciągu doby zależna od długości dnia i wielkości zachmurzenia ogólnego nieba,
względne - stosunek usłonecznienia rzeczywistego do możliwego, eliminujący wpływ na wielkość usłonecznienia różnej długości dnia w ciągu roku i w różnych szerokościach geograficznych.
Usłonecznienie zależy od:

długości dnia, warunkowanej:
położeniem geograficznym
porą roku
zachmurzenia
Do pomiaru usłonecznienia służy urządzenie zwane heliografem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Us%C5%82onecznienie



© 2019 http://iwroclaw.com.pl/